מחלת הסוכרת, רקע וטיפול

סוכרת היא מחלה כרונית שמאפיינת את הסובלים ממנה בריכוז גבוה של גלוקוז בדם ובשתן. שם הסוכרת בלטינית הוא דיאבטס מליטוס: שתן מתוק. ה-WHO סבור שיש שלושה סוגי סכרת: 1-נעורים, 2-רגילה (90%-95% מהמקרים) ו3-היריון. סוכרת נגרמת בכול המקרים עקב בעיה של הגוף בייצור חומר האינסולין או בקליטתו. סנריו ראשון: פגם בתאי בטא של הלבלב ואי יכולת מצידם לייצר אינסולין בכמות הדרושה לגוף כדי להימנע ממצג של יתר סוכר בדם, סנריו שני: אינסולין מיוצר על ידי הגוף יתר על הנדרש והגוף מפתח התנגדות להשפעות של הנ"ל.

גורמים ואפידמיולוגיה

הגורמים העיקריים לסוכרת הם השמנה וסגנון חיים של תזונה לקויה וחוסר שמירה על כושר. המחלה מהווה אחת מהנפוצות ביותר בעולם, כדי לסבר את האוזן אזכיר ש-6% מכלל אוכלוסיית ארצות הברית סובלים מסוכרת. שנת 2005, 1.1 מיליון מתו מהמחלה בעולם; שנת 2009, מעל 220 מיליון חולים.

הימנעות וטיפול תזונתי בסוכרת

כדי להימנע מסכרת תשתדלו להיות רגועים וכדי לטפל בה תצטרכו להיכנס לתזונה נכונה, התזונה תעזור לגוף לנצל את ייצור האינסולין המועט או הרב באופן הטוב ביותר. אם החולה כבר מזריק אינסולין יש להתאים את הפחמימות בארוחותיו לכמות האינסולין שהינו צורך, כמו כן יש לפזר את השעות, את הפחמימות ולהימנע במידת האפשר מחלבון בארוחות. אם חולה הסוכרת אינו מזריק אינסולין יש לשלב סיבים תזונתיים שמסייעים לירידה במשקל וממתנים את עליית הסוכר בגוף ויש להימנע מאכילת ממתקים או מזונות עתירי\רווי שומן.

טיפול בסוכרת באמצעות אימון רטט

דרך נוספת שהוכיחה את עצמה לטיפול בסוכרת היא אימון ברטט, איך זה עובד תוכלו לראות באתר, הבה נקרא איך זה עוזר לחולי סוכרת:

  • משפר את זרימת הדם
  • מונע חסימות
  • משפר מטבוליזם
  • מפחית סוכר
  • מפחית כולסטרול

עם טכניקה שמאושרת על ידי ה-FDA, כל כך הרבה לקוחות מרוצים מסביב לעולם ורקורד ארוך של הצלחות לא ניתן להתעלם מיכולותיו המופלאות של מכשיר האימון ברטט המוצע באתר זה. התנסו, זה חינם

דילוג לתוכן